Spływ Kajakowy Reda – Meandry Redy

trasa pomiędzy: Wejherowo – Reda

Długość szlaku: 17,3km
czas spływu
Czas:
4 – 6h

Trudność: 3/4

miejsce startu

Start: Główna Przystań – Wejherowo parking leśny przy moście na DW 218 ul. Ofiar Piaśnicy
miejsce mety
Meta:
Reda -Przystań kajakowa w Parku Miejskim

Kajaki Reda – Meandry Redy
ten szlak zachwyca

Kajaki Reda – Meandry Redy to niezwykle zmienny, meandrujący, różnorodny, dziki i niepowtarzalny odcinek rzeki.
Płynie w pobliżu zabudowań z jednej a puszczą z drugiej strony.
Bliska Trójmiastu, ma świetny dojazd na spływ kajakowy i powrót.

Szczególnie przyjazna w gorące dni, dająca ochłodę przez rześką wodę i sporo cienia.
W gęsto rosnącym lesie jak i zachwycająca w deszczu, gdy poczuć można namiastkę dżungli widząc soczystą zieleń i kapiące z liści krople wody.Urocze miejsca, leśne i wodne niespodzianki, gwarantują aktywnie wspólnie spędzony czas a trochę wody w kajaku to dowód na udany spływ, uśmiech i radochę .

 

spływ kajakowy reda

Spływ kajakowy Reda
Przebieg, flora i fauna

Kajaki Reda – Rzeka Północnych Kaszub – Od źródeł w Strzebielinie Morskim do ujścia w Zatoce Puckiej między Rewą a Osłoninem. Wije się wśród łąk i lasów pomiędzy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym a Puszczą Darżlubską. Średni spadek wody wynosi 1‰. Dopływy tej rzeki to Cedron i Słuszewska Struga oraz spławne kajakiem Bolszewka z Gościciną.

Meandry Redy to krainą pstrąga, lipienia oraz tarliskiem troci wędrownej i łososia a wprawne oko kajakarza wypatrzy nisko lecącego nad wodą barwnie upierzonego zimorodka.
Reda miewa maniery godne wielkich rzek, czyli lubi sobie powylewać niczym Nil, zmieniać kierunek i koryto, bywa nieprzewidywalna, zaskakująca i niezwykle różnorodna.

Frajda w kajaku

Spływ rzeką Redą na flagowym etapie od Wejherowa do Redy wpływamy na najciekawszy fragment. Reda daje koncert meandrowania – na 17 kilometrach jest 100 meandrów (zakoli) na całej długości jest ich 200. Spływ odbywa się na granicy puszczy, z brzegów zwisają długie łozy, obfite zarośla , tworzące się zakola podmywając brzegi powalają drzewa, odkrywają głazy a szum wód zwiastuje szybszy nurt i liczne bystrza oraz rozdzielające wodę ostrowia. Takie atrakcje wymuszają na kajakarzach wprawne operowanie wiosłem, by po chwili wpłynąć na spokojniejsze wody i rozkoszować się sielanką.

kajaki reda

Kajaki Reda – Atrakcje

Fani kajakarstwa uwielbiają taką zabawę, wycisk i relaks a to wszystko tak blisko Trójmiasta. Warto zatrzymać się na chwilę w Redzie Pieleszewie przy garbatym mostku (dzieło II wojny św.) na ul. Rzecznej ze szpalerem starych lip drobnolistnych i obejrzeć Stajnię Pegaz z pięknymi rumakami. Koniki towarzyszą kajakarzom w wielu miejscach na rzece. W Redzie pod mostem kolejowym największy fun na rzece, czyli bystrze o górskim charakterze i woda we włosach, a za nim wpływamy w
lewą odnogę przy starym młynie z kilkuset metrowym ślizgiem po szybkiej wodzie do Parku Miejskiego.

Informacje

Spływ kończymy w Redzie na przystani w Parku Miejskim lub 10 minut trasy dalej, 30 m za mostem na ul. Kazimierskiej na lewym brzegu rzeki vis a vis stawów rybnych przed jazem.
Ważna informacja dla kajakarzy płynących Redą powyżej Wejherowa i dalej poniżej Redy.

Urządzenia Hydrotechniczne !!!

Uciążliwa przenoska przez Elektrownię Wodną w Wejherowie lewym brzegiem od 50 do 400 m (strażnik dobry i zły)

Podwójna przenoska w jednym miejscu przez kanał lateralny Mrzezino i Jaz z przepławką przy w/w stawach rybnych, uwaga na silny nurt przy zrzucie wody ze stawów.

 

Poznaj nasze inne spływy kajakowe.

Spływ Kajakowy Reda – Meandry Redy Długość: 17,3 km; Czas: 4 - 6h
Trudność:
Uciążliwość:
Malowniczość:
Zadzwoń i umów się!
+48 500 230 296