Kaskady Redy

trasa pomiędzy: Strzebielino Morskie – Kębłowska Tama – Zelewo Most -Zamostne – Jez. Orle – Przystań OSP Orle – Bolszewo Most

Długość szlaku: 8 – 21 km w wariantach startu
czas spływu
Czas:
 2 – 6h – w zależności od trudności i miejsca startu

Trudność: 3/4

miejsce startu

Start: Główna Przystań – Wejherowo parking leśny przy moście na DW 218 ul. Ofiar Piaśnicy
a- Strzebielino Morskie
b- Kębłowska Tama
c- Zelewo Most
d- Zamostne

miejsce mety

Meta: Reda -Przystań kajakowa w Parku Miejskim
e- most za kaskadą – jezioro Orle – ul. jeziorna
f- Przystań OSP Orle
g- Bolszewo Most – ul. polna

Kaskady Redy

Naturalny i nietknięty ludzką ręką szlak górnej Redy wije się niczym wąska wstążeczka wśród łąk, pól i lasów. Dziewicze, dzikie, zarośnięte tereny, z drobnymi elementami zwałki na rzece Redzie doceniają bardziej wprawni kajakarze. Czysta i przejrzysta woda dodaje smaczku doznań przy obserwacji życia w głębi. Malownicze pejzaże w dolnym fragmencie tego etapu uwielbiają początkujący oraz ceniący sobie relaks i wypoczynek.

Szczegóły

Z każdym przepłyniętym kilometrem rzeka staje się bardziej dostępna dla początkujących i małych dzieci. Nieodłącznym towarzyszem tego spływu są liczne stada krówek pasących się na przybrzeżnych łąkach. Byka też można spotkać chłodzącego się w zakolu rzeki, lepiej przy nim kajak przenieść, a kajaki są czerwone, ot taka sobie „wodna corrida”, chętni mijają byka bokiem.

Finałem wpłynięcia na jezioro Orle będzie seria pięciu kaskad. Tworzące się fale przy pokonywaniu progów zrywają z ich wierzchołków kropelki wody padając na twarze i wywołujących wesołe okrzyki radości wśród kajakarzy – to się pamięta. Niestety na kanale Redy kończy się przygoda z kajakiem na przystani lub w okolicy ul. Polnej na moście w Bolszewie, jednocześnie tuż a Elektrownią Wodną zaczyna się kolejny piękny odcinek rzeki Redy z Wejherowa do Redy.

Wróć do spływ kajakowy

 

Kaskady Redy Długość: 19 - 21 km; Czas: 4 - 6h
Trudność:
Uciążliwość:
Malowniczość:
Zadzwoń i umów się!
+48 500 230 296