Kajaki piaśnica to idealny sposób na spędzenie czasu wolnego nad wodą. Jest to wyjątkowy spływ, który jako nieliczny kończy się w morzu.

kajaki piaśnica

Kajaki piaśnica – przyroda

Kajaki piaśnica – Ten spływ do morza to odskocznia od monotonii leniuchowania oraz super propozycja pobycia samym ze sobą posród dzikiej przyrody rezerwatu Piaśnickie Łąki.

Przebieg spływu Kajaki piaśnica

Kajaki piaśnica rozpoczynają się za Żarnowskim jeziorem i kończy nad samym morzem w okolicach Dębek.

Jezioro Żarnowieckie to duży zbiornik wodny, wspaniale położony na Pomorzu, na skraju Wierzchucino i Żarnowiec i na południe od Dębek.
Piękne i urokliwe jezioro idealnie wpasowuje się w kaszubski krajobraz  pofałdowanych pól, łąk i lasów, w terenach czystych ekologicznie.

Do Bałtyku mamy w linii prostej około 6 km. Woda jest tu czysta i zachęca do wypoczynku. Plaży jest sporo i oferują wiele piaszczystych plaż. Jezioro jest bezpieczne, bo należy do płytkich – w najgłębszym miejscu ma zaledwie 6 metrów głębokości.

Spływ piaśnicą – turystyka wokół okolicy

Dobra infrastruktura to kolejna zaleta tego urokliwego zakątka.  Na południe od jeziora znajduje się Wieża widokowa.

Jezioro jest rajem dla wędkarzy. Tablice na przystani mówią o tym, jakie ryby występują w Jeziorze. Żyje tu 20 gatunków ryb.

Spływ piaśnicą ma blisko 12 kilometrów i jest to bardzo kręta rzeka, przez co robi się ciekawie. Ale nie trzeba się martwić, kajaki piaśnica to bezpieczny spływ kajakowy i barzo łatwy. Cały odcinek jest stosunkowo łatwy – nie ma na nim zatopionych drzew, czy kaskad.

Rzeka piaśnica rozpoczyna się w lesie, następnie wije wokół trzcin. Prąd jest stosunkowo wolny.

Rzeka nie jest głęboka zatem kajaki piaśnica to dobra opcja również dla młodszych poszukiwaczy przygód. To również dodatkowa atrakcja, bo można dzięki temu spoglądać na ryby i zwierzęta zamieszkujące te wody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *